Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pondělí 20. června 2016

Slovenští nacionalisté se vydali bojovat proti Anglii na EURO2016

V nenávisti tvrdého jádra anglických a ruských příznivců se zhlédli Slováci. Jejich reprezentační výběr se v pondělí večer v Saint Etienne utká v rozhodujícím duelu o postup s výběrem Anglie a slovenští fašisté chtějí být rozhodně u toho. Nejde jim ani tak o samotný fotbal, jako o střet s proslulými ostrovními rowdies.

Slovenští fanoušci se zatím na Euru dočkali pouze pochvalných reakcí, především po minulém utkání s Ruskem, kdy se nenaplnily některé černé scénáře a příznivci týmu trenéra Jána Kozáka se stranili jakýchkoli nepřístojností. Nyní ale po varování agentury AP panuje výraznější obava.

Provokujte Angličany, zní pokyny. S informací o tom, že se do dějiště závěrečného duelu základní skupiny chystají nacionalističtí slovenští fanoušci, přišla agentura AP. Minimálně jedna skupina chuligánů ze Slovenska údajně vyzvala své členy, aby se vydali do dějiště Eura a zaměřili se svými provokacemi na fanoušky Anglie.

Zápas je i kvůli tomuto varování zařazen mezi rizikové, speciální bezpečnostní opatření se však ve městě se 175 tisíci obyvateli nechystají. „Bezpečnostní opatření budou stejné jako během předchozího průběhu turnaje. A zařídíme se samozřejmě podle situace, která nastane," naznačila tisková mluvčí departementu Loire Karie Lanaudová, že jsou organizátoři i policisté připravení zasáhnout v případě nepříjemností.

Zavřou se zahrádky a terasy. Fanoušci sice mají smůlu, co se týče alkoholu, který není možné zakoupit na veřejných prostranstvích, během šampionátu už ale několikrát ukázali, že si tekutou "munici" dokáží sehnat jinak. Ve městě se kvůli oblíbené kratochvíli hooligans, tedy házení židlí a stolů, uzavřou a uklidí všechny restaurační terasy a zahrádky.

Během utkání mezi Slovenskem a Anglií bude v pohotovosti 1100 příslušníků pořádkových sil přímo v ulicích, pomáhat jim budou i desítky vojáků.


Žádné komentáře:

Okomentovat