Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pátek 20. listopadu 2020

Obavy amerických farmářů o ministerstvo zemědělství

 Zatímco bývalý prezident Trump dělá možné i nemožné, aby v čele USA nadále zůstal, tvoří se nový Bidenův vládní kabinet. Na seznamu se objevila jako kandidátka na ministryni zemědělství Heidi Heitkamp, demokratická senátorka ze Severní Dakoty. To vyvolalo mezi farmáři nevoli a protesty.

Haitkamp byla v minulosti ve své straně brána jako konzervativní demokratka, neboť obyčejně hlasovala pro republikánské návrhy zákonů. Při jednání o zemědělských zákonech v 54 procentech hlasovala pro Trumpovu politiku, tedy pro průmyslovou zemědělskou velkovýrobu a proti rodinným farmám. V rozporu s Demokratickou stranou podporovala zájmy těžebních a olejářských společností.

Podle OpenSecrets za své služby získala Heidkamp od energetického průmyslu a velkých zemědělských společností velké finanční částky. Jenom za hlasování o plynovodu Keystone XL energetická společnost věnovala Heitkamp 640.000 dolarů. Další dary dostala od zemědělských obchodních společností jako jsou Bayer-Monsanto, Syngerta, Chem-China, Cargil a další.

Nepěkné záznamy o Heitkamp mají ochránci životního prostředí. Upozorňují, že Heitkamp hlasovala pro zablokování uhlíkové daně, proti zákonu o ochraně vodních toků, proti hlášení o živočišných odpadech.

Progresivisté navrhují na ministra zemědělství kongresmanku z Ohia Marcii Fudge, která úspěšně působí v zemědělském výboru Senátu od roku 2011. Působení Heitkamp v Bidenově administrativě by mělo pro spoustu malých rodinný farem katastrofální následky a bylo by jen pokračováním Trumpovy antisociální politiky na venkově. 

Žádné komentáře:

Okomentovat