Po loňské odmlce zaviněné pandemií koronaviru Covid-19 se letos opět otevřely brány výstaviště v severoněmeckém Rendsburgu, kde začal veletrh Norla ukazující současnost zemědělství a potravinářství spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko. Letošní ročník je zaměřen na chov zvířat. To v zemi která světu dala jedno z nejoblíbenějších plemen mléčného skotu, není nic neobvyklého.
Na veetrhu se představuje 390 vystavovatelů. Návštěvníci si prohlédnou krávy, traktory i malé domácí větrné elektrárny. Je zde například k vidění samojízdný fekální vůz s hydraulickým pohonem. Chovatelé hospodářských zvířat z Šlesvicka-Holštýnska zde v rámci veletrhu uspořádali zemskou výstavu.
Norla je největším zemědělským a potravinářským veletrhem Šlesvicka-Holštýnska. Letos je účast vystavovatelů o jednu třetinu nižší než byla před pandemií. Tak jako jako v minulosti i letos jsou v Rensburgu dožínky, hromáždění zemědělců, kde se seznámí se situací ve světové ekonomice a na finančních trzích. Přímá účast byla omezena na 500 účastníků. Hlavním tematem je otázka "co udělala pandemie se zemědělstvím a jak se s jejími následky zemědělství může vyrovnat?"
Covid nepříznivě ovlivnil ceny zemědělské produkce, zní jednotný hlas zemědělců z celé země. Nižší příjmy a vyšší náklady jsou nyní problémem, se kterým se zemědělci musejí vyrovnávat. Nejhůře jsou postiženi producenti mléka a vepřového masa, kteří jsou závislí na globální ekonomice.
Žádné komentáře:
Okomentovat