Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

úterý 18. února 2025

ČR nepotřebuje miliardáře a dovolenkáře, ale silnou armádu a spojence

Západní Evropa se dnes Ruskem ohrožena necítí. Za té původní Studené války (1945-1990) to bylo jinak, vždyť jenom československá armáda měla proti Západu dvě stě tisíc mužů a Rusové měli obsazenou třetinu Německa.

Putin jasně řekl, že chce ruské zájmy posunout na úroveň roku 1989. Lze mu věřit. Střední Evropa mu stačí. Tady už to zná a především má tady silnou pátou kolonu.

Spoléhání na NATO a „paragraf pět‟ je spoléhání na to, že Američané nezištně pošlou do Evropy umírat svoje vojáky. Zatímco líná a zbabělá mírová Střední Evropa bude šetřit mladé zápecníky v rychlých autech. Vojáky by do Evropy neposlal ani Biden, respektive Harrisová, kdyby po něm nastoupila, a zcela jistě to neudělá Trump.

Snad se o tom na jinak zbytečné schůzce  mluvilo. Evropská unie degenerovala do podoby prázdné skořápky čehosi, co neexistuje. Česká republika si proto jede svoje a vše svádí na Komisi, která si dala za úkol předpovědět počasí v roce 2050, zákazat brčka a komíny zahřívat elektřinou. Američané teď jasně řekli, že psi ze zámoří evropské dvorky hlídat proti vlkům nebudou, a je jim jedno, jestli u budek budou štěkat evropští politici zelení nebo modří. Jestli někomu je milejší přírůstek miliardářů než pobyt vojáků v kasárnách a vyzbrojená armáda, je to jeho věc. Nemělo by to být jedno voličům, pokud se volby ještě uskuteční. 

Výjimkou jsou Poláci a Pobalťané. Západní země nemají potřebu obnovit svoje ozbrojené síly. Čeká nás zřejmě vláda Andreje Babiše, nekoncepčního oportunisty, schopného něco jiného prohlásit, a něco jiného dělat. Když ve volební kampani řekl, že by Polsku nepomáhal, kdyby bylo napadeno, určitě by se s Poláky spojil. Česko–polské spojenectví by dávalo smysl za každé situace, nejen v obraně. Bylo by dobré to aspoň zkusit. 


Žádné komentáře:

Okomentovat