Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

čtvrtek 8. února 2018

Brněnský Zetor stále nemůže překonat krizi

Brněnský Zetor se už od roku 2014 potýká s krizí na trhu s traktory. Společnost odhaduje, že za loňský rok prodala 2900 traktorů, přesná čísla však zveřejní až po auditu. Zatím zveřejněný odhad by ale znamenal, že jde o nejnižší prodeje za posledních deset let. Vedení Zetoru proto vyvíjí snahu proniknout na nové trhy a do nových produktů, aby propady zastavilo.

V listopadu firma oznámila, že rozšíří svou nabídku o dva malé traktory UTILIX a HORTUS s výkonem do 70 koňských sil, které v předchozích letech nezažily takový propad prodejů. Ve stejném měsíci pak podepsala v Rusku v rámci prezidentské mise memorandum o dodání 6000 traktorů svému ruskému partnerovi společnosti KEMP do roku 2022, která v rámci jednání s prezidentem Zemanem slíbila za traktory zaplatit 550 milionů Kč.

Společnost v posledních letech proniká také na nové trhy v Asii a Africe, na nichž často už historicky působila a nyní se tam vrací. Využívá k tomu svou pobočku, kterou založila v Indii. Tam také pro méně rozvinuté trhy vyrábí produktovou řadu Global range, která se nemůže prodávat na vyspělejších trzích z důvodu přísných emisních pravidel.

Žádné komentáře:

Okomentovat