Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

čtvrtek 22. února 2018

Budou moci diesely do německých měst?

Otázky vjezdu motorových vozidel s dieselovými motory do německých měst vzrušuje už delší dobu německou veřejnost. Německý správní soud v Lipsku oznámil, že verdikt by měl oznámit ve čtvrtek 27. února 2018. Jednání soudu není jednoduché a protahuje se už dlouhou dobu.

Hlavní bodem soudního jednání je rozhodnutí, zda je právnicky možné, aby některá města zakázala vjezd vozidel s naftovými motory, nebo musí být otázka naftových motorů zcela nově uzákoněna a stanoveny emisní limity pro některý druh vozidel.

Pokud soud rozhodne, že podle starých zákonů budou města mít možnost zakázat vjezd vozidlům, která nesplňují dosavadní emisní limity, bude se to týkat jen starších naftových vozidel.

Zákaz vjezdu dieselů není ve všech spolkových zemích a městech přijímán vítán. Zatímco starostové velkých měst se zákazem souhlasí, například ministr životního prostředí Dolního Saska Olaf Lies a starosta Hanoveru Stefan Schostok by se rádi omezení naftových motoru rádi vyhnuli. Říkají, že chtějí čistý vzduch, ale nikoli prostřednictvím zákazů a omezování občanů. Zlepšení životního prostředí vidí ve vhodné věřejné dopravě.


Žádné komentáře:

Okomentovat