Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

středa 28. února 2018

V únoru 2018 demokratické strany opět prohrály.

Události posledního půlroku mají dosti úděsnou gradaci, přesně opačnou, než jakou by si člověk prozápadního smýšlení přál. Nejprve za relativního nezájmu českých intelektuálních elit  proběhly parlamentní volby, po nichž se demokratickou cestou demokratické strany octly ve výrazné menšině. 

Nadějí na odbočení z návratu k "východnímu blahobytu" měla být volba prezidenta jako Mesiáše, který zemi vrátí na cestu, o které naivní sametoví  revolucionáři snili v roce 1989. Mesiáš zůstal pod Hradem, protože lid si nepřeje v čele státu mít někoho, kdo bude stranit všem. Lid chce zničit každého, kdo s ním nechce jít v jednom šiku.

Tvrzení, že odstavení demokratických je stmelilo a posílilo, asi dnes málokdo uvěří. A ubohost demokracie se potvrdila při nedělní Demonstraci za svobodu a demokracii. Jen několik desítek lidí, většinou z venkova, přišlo bránit zemi před dalším Vítězným únorem, ke kterému ji tlačí miliony Zemanových, Babišových a Okamurových příznivců.

 Jsme na tom moc špatně. A tím, že si budeme lhát do kapsy, si moc nepomůžeme. Politici také moc nepomůžou, zvláště když upřednostňují momentální osobní zájmy před demokratickou budoucností země. (jb)


Žádné komentáře:

Okomentovat