Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

pátek 9. února 2018

Pytláka, který střelil divočáka, hledá policie

Místo poděkování nebo odměny hledá neznámého lovce rakouská policie, neboť neměl oprávnění zastřelit divočáka. Udání, že kdosi ulovil divoké prase poblíž osady  Rottal-obec Haugschlag (necelý 1 km od české obce Nový Vojířov), dostala policie v rakouském městě Litschau.
Haugschlag

 V době, kdy se oblast hemží divočáky, kteří dělají nevyčíslitelné škody na polích i v lesích a roznášejí nemoci, je divné, že někdo má být stíhá za to, že přispěl k snížení stavů černé zvěře, s níž si myslivci nevědí rady.

Policie nalezla stopy krmiv, na které bylo prase zřejmě delší dobu lákáno. Byly nalezeny  chlupy a a kousky kůže, krev a jiné stopy po zabití či vyvrhnutí. Pachatel mohl divočáka zabít na jiném místě a k Rottelu ho z nějakých důvodů přivézt. Státní hranice je sice v těsné blízkosti osady, ale vzhledem k terénu je nepravděpodobné, že by zvíře bylo v přivezeno z českého území.

Jsou to paradoxy, v ČR dostávali lovci až 8.000 za zastřelení divokého prasete, přesto není možné myslivce vytáhnout na posedy, aby počty zvířat snižovali. Problémem, proč nemůže střílet prasata kdokoli, jsou nemoci divočáků, přenosné na zvířata, a různí parazité v jejich mase.  Proto maso musí být vyšetřeno ve veterinární laboratoři. O to zřejmě jde rakouské policii.

Žádné komentáře:

Okomentovat