Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

čtvrtek 1. února 2018

Podaří se Chovanci zničit ČSSD?

Těžko říci, co by si ještě česká sociální demokracie musela vymyslet, aby neodradila i zbytek svých voličů. Strana, která dvacet let zásadně ovlivňovala naši politiku, je na kolenou a její nejednotnost odrazuje další a další lidí. Přesto na jejího předsedu kandiduje člověk, který je měrou největší zodpovědný za její problémy – dnešní statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec. 

ČSSD dostala v loňských říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jen 7,27 procenta, což představovalo 368 347 hlasů. Jenže v roce 2013 měla 20,45 procenta a 1 016 829 voličů. Kromě jiných dovedl jako úřadující předseda loni stranu k tomuto naprosto tragickému výsledku právě Milan Chovanec. Místo aby okamžitě rezignoval a zmizel z politické podia, pokouší se získat post předsedy. Proč by ale potom někdo měl volit sociální demokracii, kterou by pořád řídil on? Žádný důvod pro to neexistuje.

Zpráva z Bruselu. Kdo z minulé české vlády odvedl v Bruselu, centru evropské politiky, nejhorší práci? Hlasy znalců tamních poměrů jsou zcela jednoznačné – byl to exministr vnitra Milan Chovanec. Ten Chovanec, který odmítl odzbrojování občanů a prosadil chaotickou reorganizaci policie, která rozkolísala naši politickou scénu.

Chovanec se po vyhlášení výsledku druhého kola prezidentských voleb objevil vedle Miloše Zemana a slavil jeho vítězství. Vedle něj stál Tomio Okamura, zdařilá karikatura naší politiky. Pro ČSSD je naprosto absurdní, že je tímto způsobem s Okamurou spojována. Je to nesmyslný Chovancův tah, legrační panáčkování zajíce pod posedem. Covanec zapomněl, že pokud si Zeman v sociální demokracii někoho oblíbil, tak ten dopadl špatně, vyletěl doslova zavřeným oknem(Petra Buzková či expremiéři Stanislav Gross a Vladimír Špidla). 

Exministr Chovanec má v ČSSD pověst zrádce. Po volbách v roce 2013, na zámku v Lánech společně s Michalem Haškem, Jiřím Zimolou a Milošem Zemanem podvedl stranu i jejího předsedu Bohuslava Sobotku a připravoval v sociální demokracii puč. Nejdříve tvrdil, že žádná taková schůzka se nekonala, nakonec vše přiznal. ČSSD se ho, ke své smůle, nezbavila. Voliči , ale kvůli Sobotkovi, jehož nenávidí Zeman.

Lidé vědí, že Milan Chovanec je takový machr, který dokázal zvládnout právnickou fakultu za pouhých 9 měsíců. Kdo jiný může být schopnějším politikem. 

Česká sociální demokracie je svébytná strana, a ať si její reprezentanti na mimořádném sjezdu 18. února v Hradci Králové zvolí za předsedu, koho chtějí. Pokud to bude Milan Chovanec, nezbude, než sledovat kam se nejstarší česká strana asi propadne.

Žádné komentáře:

Okomentovat