Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

úterý 20. února 2018

V dieselových motorech je budoucnost lidstva

Dieselové motory by měly v budoucnosti hrát klíčovou roli  ve výživě obyvatelstva.  Na veletrhu pro zemědělské technologie World Ag Expo v Tulare v Kalifornii uvedla americká lobbistická skupina Diesel Technology Forum (DTF), že dieselové motory budou hrát v zemědělství ještě větší roli než doposud. Bez nich by nebylo možné v budoucnosti zajistit dostatek potravin pro všechno obyvatelstvo na Zemi.

Podle DTF vznětové motory úžasně zvyšují produktivitu zemědělských prací a umožňují vyšší výnosy. Přitom v poměru k odvedeným pracím je spotřeba nafty velmi malá. Podařilo se snížit množství emisí na zanedbatelné množství, což je nejlepší zpráva pro venkovské oblasti, a tak jakékoli zpochybňování existence dieslových motorů je neopodstatněné.

DTF uvádí, že světový trh se zemědělskými stroji roste s průměrnou roční mírou 2,8% v důsledku rostoucí poptávky po potravinách a šíření zemědělských strojů. Lobbisté uvedli, že s odvoláním na prognózu Světového ekonomického fóra (WEF) očekává se, že na světě do roku 2050 bude přibližně 9,8 miliardy lidí. V důsledku toho se, ve srovnání se současnou spotřebou, poptávka po potravinách zvýší o 70%. Proto je při výrobě potravin nezbytné zvýšení efektivity a produktivity. Podle DTF světovou špičkou v tomto směru jsou společnosti AGCO, CNH, Caterpillar, Cummins, Deere a Yanmar.


Žádné komentáře:

Okomentovat