Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

Beno Berghammer (Big Ben): Sedlák nevyhodí nic, co by se mu mohlo hodit.

sobota 29. února 2020

Fandové Bayernu způsobili skandál na fotbale. Hra byla ukončena.

Za stavu 0:6 bylo ukončeno fotbalové utkání Bundesligy mezi Hoffenheimem a Bayernem Mnichov. V sektoru pro diváky hostů se opakovaně objevovaly transparenty (vše zůstává při starém...Hopp zůstává Hurensohn) jímiž byl urážen většinový vlastník a mecenáš domácího klubu miliardář Dietmar Hopp (79).
Diese Plakat entrollten Münchner Fans im Fanblock.
Hráči v 77. minutě odešli do kabin, po několika minutách se vrátili, ale hra byla znovu zahájena formálně, po dohodě s rozhodčím se od 80. minuty prakticky nehrálo, hráči obou týmů si míč jen přihrávali uprostřed hřiště, a v 90. minutě bylo utkání ukončeno. Trenéři a hráči obou týmů i předseda představenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge potleskem podpořili Dietmara Hoppa. Jedná se o výjimečně závažnou událost v historii Bundesligy, která dodržuje pravidla, že ani v hledišti se nesmějí objevovat projevy nepřátelství.

Fandové Bayernu zřejmě reagovali na fámu, že Hopp svými penězi ovlivňuje rozhodnutí spolkových fotbalových orgán. Že například stál za trestem příznivců Dortmundu, kteří 2 roky nesmí do hlediště Hoffenheimu. Hopp řadu let finančně podporuje TSG 1899 Hoffenheim tak, že ten se dostal z páté německé soutěže až mezi elitu Bundesligy. V týmu Hoffenheimu hraje český reprezentant Pavel Kadeřábek.   Další články